18 мая 2024, суббота, 7:34
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
+9 +
Гражина, 9:57, 4.05

Просто сравните одухотворённое интеллектуальное лицо Ростворовского и эту, простихоспаде, имперскую рожу!
Эти мордоровские лжейцукены были всегда тупы, агрессивны и жадны до чужого.

Ответить
+6 +
BDFY, 12:57, 4.05

Костёл - красавец !

Ответить
+5 +
Імя, 11:34, 4.05

Веру ў адзіную святую паўсюдную (каталіцкую - у перакладзе на грэцкую) апостальскую царкву. І менавіта Каталіцкая царква ёй і з'яўляецца, бо хрысьціяне пазнаюцца па любові ня толькі да Бога, але і да блізкіх. "...а хто мой блізкі? На гэта сказаў Ісус:"Нейкі чалавек ішоў зь Ерусаліма ў Ерыхон і нарваўся на разбойнікаў, якія зьнялі зь яго вопратку, паранілі яго і пайшлі, пакінуўшы яго ледзь жывога. З нагоды нейкі сьвятар ішоў тою дарогаю і, убачыўшы яго, прайшоў міма. Гэтак сама і лявіт, быўшы на тым месцы, падышоў, паглядзеў і прайшоў міма. А нейкі Самаранін, праязджаючы, знайшоў яго і, убачыўшы яго, пашкадаваў, і падышоўшы, перавязаў яму раны, паліваючы алеем і віном; і, пасадзіўшы яго на свайго асла, прывёз яго ў гасьцініцу і паклапаціўся пра яго; а на другі дзень, ад’язджаючы, дастаў два дынары, даў гаспадару гасьцініцы і сказаў яму: паклапаціся пра яго; і калі патраціш больш, я, калі вярнуся, аддам табе. Хто з гэтых трох, думаеш ты, быў блізкі таму, што нарваўся на разбойнікаў?"

Ответить
+6 +
Гражина, 12:03, 4.05

Беларусі-Літве ніколі не было прытаманна маскальскае так званае праваслаў'е. Наш народ ніколі не маліўся ніякім неўскім ды сароўскім. Ніякім матронушкам і ксеніям пецярбургскім.
Гэта вельмі далёка ад нашага народа. Гэта не нашае сьвятыя.
Трэба павяртацца да сямейных каштоўнасьцей, прытаманных менавіта нашаму народу і нашай зямлі.

Ответить
+5 +
BDFY, 14:41, 4.05

ГРАЖИНА, 12:03, 4.05
Беларусі-Літве ніколі не было прытаманна маскальскае так званае праваслаў'е. Наш народ ніколі не маліўся ніякім неўскім ды сароўскім. Ніякім матронушкам і ксеніям пецярбургскім.
Гэта вельмі далёка ад нашага народа. Гэта не нашае сьвятыя.
Трэба павяртацца да сямейных каштоўнасьцей, прытаманных менавіта нашаму народу і нашай зямлі.
==
Гражына, я ведаю, што вы беларуска, але жывяце ва Ўкраіне. Скажыце, калі ласка, чаму да гэтага часу не закрыты сотні прыходаў маскоўскага патрыярхата ва Украіне, бо ідзе вайна, не на жыццё, а да смерці. Гаворка ідзе аб выжыванні ўкраінскай дзяржавы як такой. Вы ведаеце больш за нас, беларусаў, што адбываецца ва Украiне....

Ответить
-1 +
Гражина, 19:59, 4.05

Па-першае, я каталічка. Па-другое, я беларуска. Адкажыце, калі-ласка, вы лічаце нармальным, калі я буду лезьці у пытаньні, якія мяне ўвогуле не кранаюцца? Мне аднолькава не цікава праваслаўная царква як у Кіеве, так і ў Нью-Ёрку. Галоўнае - каб яе не было ў Менску. А з гэтым бяда.

Ответить